Kelionė į Dzūkijos kraštą

Paskelbta: 2021 09 28
Kelionė į Dzūkijos kraštą

2 c klasės mokiniai lankėsi Dzūkijos krašte. Pirma nuvyko į didžiausią Pietų Lietuvos miestą ir Dzūkijos sostinę – Alytų. Ten pakilo į šimtmečius menantį Alytaus piliakalnį, pasivaikščiojo aukščiausiu Lietuvos pėsčiųjų ir dviračių tiltu, kuris įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą.

Dalyvavo Alytaus kraštotyros muziejaus edukacinėse programose „Pasėjau grikį“ ir „Aš statau namą pats“. Sužinojo, kaip auginami, perdirbami ir panaudojami grikiai. Patys užmaišė ir iškepė dzūkų apeiginį kepinį – grikinę babką. Sužinojo, kokie pastatai seniau buvo statomi sodybose ir kokia jų paskirtis. Apžiūrėjo senovinius namų rakandus, pamatė, kaip atrodė senovinė skalbyklė, lygintuvas, šviestuvas.

Po įdomių pamokų nuvyko į Merkinę, kur pilni entuziazmo pakilo į Merkinės kraštovaizdžio apžvalgos bokštą. Nuo jo pasigėrėjo Lietuvos upių tėvo – Nemuno – vingiais ir Dzūkijos miškais. Lankėsi kaimo turizmo sodyboje, sužinojo, kaip ir iš ko seniau buvo gaminamos žvakės, o vėliau ir patys išbandė šį nelengvą amatą. Nešini dar šilta vaško žvakele vaikai patraukė namų link, kur jų jau laukė tėveliai.

Paskutinis atnaujinimas: 2021 30 rugsėjo