Trečiokai domisi finansais

Paskelbta: 2023 02 24
Trečiokai domisi finansais

Grįžę po atostogų visi trečių klasių mokiniai pradėjo nagrinėti Tarptautinio Bakalaureato tarpdalykinę temą apie finansus. Pirmiausia mokiniai diskutavo ir išsiaiškino, ką jau žino, ko dar reikėtų išmokti ir kodėl. Po to skaitė įvairius tekstus apie pirmuosius pinigus, sužinojo apie pinigų raidą, ieškojo atsakymų į jiems kilusius klausimus. Išsiaiškino, iš ko buvo gaminamos monetos ir banknotai, kaip juos vadino skirtingose šalyse.

Penktadienį 3 c klasės mokiniai iš namų atsinešė skirtingų pinigų pavyzdžių ir juos tyrinėjo. Pirmiausia prisiminė iš kokių šalių juos parsivežė. Vėliau išskyrė tuos, kurių šiandien jau nebenaudoja. Atidžiai apžiūrėjo pinigus, kurie buvo naudojami Lietuvoje: rubliai, talonai, litai. Lygino kupiūras ir monetas, bandė nuspėti, kodėl tam tikri žmonės, gyvūnai ir pastatai juose yra pavaizduoti. Po viešnagės banke trečiokai jau žino, kodėl ant eurų banknotų vaizduojami tiltai ir langai…

Pasitelkę padidinamuosius stiklus bandė įskaityti net menkiausius užrašus ant banknotų. Apskaičiavo daugelio amžių ir nustatė, kad seniausia atsinešta moneta buvo JAV doleris, nukaldintas 1851 metais.

Paskutinis atnaujinimas: 2023 26 vasario