Panemunės pilių ir piliakalnių keliu

Paskelbta: 2023 05 23
Panemunės pilių ir piliakalnių keliu

2a klasės mokiniai keliavo Panemunės pilių ir piliakalnių keliu, besidriekiančiu palei Nemuną. Oras buvo nuostabus, todėl laikas neprailgo ir buvo malonu ne tik lipti į piliakalnius, bokštą, bet ir „papiknikauti” ant žolytės.

Vilkijoje antrokai matė vienintelę perkėlą per Nemuną. Seredžiuje užlipo ant Palemono piliakalnio, nuo kurio atsivėrė nuostabi  panorama. Pamatė Kryžiuočių ordino pilies vietą, išgirdo apie vokiečių ir lietuvių kovas XIII-XIVa. Veliuonos centrinėje aikštėje apžiūrėjo Vytauto Didžiojo paminklą, saulės laikrodį, o legendos apie rūpūžes ir velnio akmenį paaiškino šių skulptūrėlių  atsiradimą. Lipdami piliakalniais vaikai sužinojo, kaip Veliuona susijusi su kunigaikščiu Gediminu.

Panemuniukai dar aplankė Raudonės pilį. Užlipo į jos bokštą, nuo kurio atsiveria gražios apylinkės, sužinojo pilies istoriją. Pakeliui užsuko į Panemunės pilį, apžiūrėjo jos kiemą, parką su tvenkiniais ir grožėjosi menininkų skulptūrų paroda.

Na, o viską vainikavo bitučių klasės viešnagė „Medaus slėnyje”, kur mokinių laukė bitininkas. Užduodami klausimus vaikai daug sužinojo apie bičių gyvenimą, ragavo įvairių medaus rūšių su arbata ir šeimininkės keptu medaus pyragu.

Diena buvo nuostabi ir pilna gerų emocijų.

Paskutinis atnaujinimas: 2023 23 gegužės