Naudinga stažuotė

Paskelbta: 2023 10 31
Naudinga stažuotė

Per mokinių rudens atostogas būrys mokytojų, specialistų ir mokyklos vadovų išvyko į stažuotę. Per dvi dienas aplankytos dvi mokyklos ir du mokslo centrai-muziejai.

Biržų „Aušros” pagrindinę mokyklą pasirinkome neatsitiktinai. Ši mokymo įstaiga Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atrinkta vertinti atnaujinto ugdymo turinio diegimo procesus ir dalyvauti „Tūkstantmečio mokyklų” projekte, finansuojamame Europos Sąjungos #NextGenerationEU lėšomis. Įsitikinome, kad mokyklos mokytojų bendruomenė labai daug mokosi ir sėkmingai taiko ugdymo naujoves.

Antroji aplankyta mokykla – Tartu Miina Härma Gümnaasium, kurioje jau penkiolika metų įgyvendinama Tarptautinio Bakalaureato pradinio ugdymo programa. Šeimininkai suteikė galimybes stebėti ugdymo procesą (net 9 pamokas!), apžiūrėti edukacines aplinkas, pasimokyti planuoti tarpdisciplininio ugdymo turinį, pabendrauti ir diskutuoti tikslinėse grupėse.

Aplankę Tartu mokslo centro AHHAA ir Estijos nacionalinio muziejaus ekspozicijas, pasisėmėme idėjų, kaip, planuojant tarpdisciplininį TB ugdymo turinį, panaudoti muziejų ir mokslo centrų teikiamas galimybes.

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2023 7 lapkričio