Kius kius į Zanavykus

Paskelbta: 2023 05 16
Kius kius į Zanavykus

2c ir 2d klasių mokiniai keliavo pasižvalgyti po šiaurės Suvalkijos kraštą.

Išvyką panemuniukai pradėjo trumpa stotele Kačerginės miestelyje, kur jaukiame Liepų alėjos parkelyje apžiūrėjo tautodailininko, fotografo V. Janiselio parodą, kuris tremties į Sibirą metu, batono kepalėlyje sugebėjo kartu išsivežti ir paslėptą fotoaparatą. Ši istorija ir fotografijų paroda mokiniams leido iš kitos pusės pažvelgti į žmogaus savybes, koks buvo šis nebijantis rizikuoti žmogus? Kokias besimokančio žmogaus profilio savybes atspindi jo poelgis ir jo darytos nuotraukos: prisiimantis iššūkius, principingas, o gal mąstantis? Apžiūrėję Kačerginės šv. Onos koplytėlę, mokiniai apsilankė rašytojo P.Mašioto kiemelyje, kuriame, tarp tuzino įvairių medžio skulptūrų, sukurtų pasakų personažų motyvais, vaikams vėl atgimė anksčiau tik klausytos, o vėliau jau ir pačių skaitytos P. Mašioto pasakos.

Toliau dardant vingiuotu keliu per didžiąsias Sūduvos girias, autobusas stabtelėjo Zanavykų krašte esančiame Zyplių dvare. Štai čia panemuniukai turėjo galimybę sužinoti, kaip anksčiau leisdavo dienas jų bendraamžiai. Antrokams nekantriai mindžikuojant ir laukiant tik žaidimų, dvaro ponia patikino, kad anuomet žaisti vaikai galėję tik tada, kai visi darbai buvę atlikti, tad ir dabar žaidimus reikės užsidirbti. Mūsų smalsiesiems tyrinėtojams jokie darbai nebaisūs, kaipmat stvėręsi darbo, taip įsisuko, kad net nepastebėjo, kaip viską nudirbo, o dirbdami ne tik praturtino savo žodyną, susipažino su ano meto įnagiais, bet ir tapo dar labiau atviri pasauliui.

Tyrinėjant pušynų ir didžių girių apsuptyje įsikūrusius istorinius šiaurės Suvalkijos miestelius, vaikai turėjo galimybę visapusiškai pajausti ypatingai svarbią besimokančio žmogaus profilio savybę – būti harmoningu –  atrasti sąsają tarp praeities ir dabarties, realaus ir mistinio pasaulio, gamtos ir architektūros.

 

Paskutinis atnaujinimas: 2023 17 gegužės