Kaip veikia pasaulis. Tyrinėjimai gamtoje.

Penktadienio dieną 3c klasės mokiniai praleido tyrinėdami Dzūkijos nacionalinio parko vietoves. Išklausę žygio vadovo pasakojimą apie parko teritorijoje sutinkamus augalus, gyvūnus, grybus, trečiokai leidosi į 5 kilometrų žygį.
Panemuniukai dalyvavo tyrinėjimo veiklose aukštapelkėje. Žygeiviai susipažino su unikalia aukštapelkės ekosistema, stebėjo augalus, mokėsi atpažinti įvairius kerpių ir samanų tipus, suvokė, kaip formuojasi durpės, išgirdo kukuojant gegutę, tyrinėjo stirnos pėdsakus, įkišo nosį net į negyvenamą genio uoksą. Didžiausiame Lietuvos Marcinkonių kaime aplankė etnografinę sodybą ir susipažino su šio krašto žmonių gyvenimu.
Grįždami reflektavo ir gamtos sąsiuviniuose fiksavo įspūdžius kelionės žemėlapiu. Visą laiką juos lydėjo ne tik žygio vadovas, bet ir lietus, kurio dzūkai labai laukė.
Tai buvo puiki praktinė patirtis, susitiprinusi aplinkosauginį sąmoningumą ir smalsumą. Džiugu, kad Spinduliukai tai, ką žinojo anksčiau, susiejo su naujai kelionės metu įgytomis žiniomis.
Puiki visuminio ugdymosi diena!