„Deimantinė” matematika

Paskelbta: 2024 01 12
„Deimantinė” matematika

4c klasėje išskirtinę matematikos pamoką vedė Andrėjaus mamytė. Jos dėka mokiniai sužinojo daug mokslinių faktų, bei įsitikino, kad visus mokslus jungia mokslų karalienė – matematika.

Ketvirtokai buvo labai žingeidūs, daug klausinėjo, atidžiai klausėsi.  Keletas faktų kėlė ypatingą susidomėjimą: deimantas, kaip ir grafitas – yra anglies alotropinė atmaina; briliantas – tai tam tikru būdu nušlifuotas deimantas; briliantų būna labai įvairių formų, bet jos visada turi daugiau nei 57 briaunas; svorio matas – karatas kilo iš augalo saldžioji ceratonija pavadinimo; didžiausi pasaulyje briliantai, vadinami „Afrikos žvaigždėmis“ priklauso Didžiosios Britanijos karališkai šeimai.

Mokiniai iš popieriaus pasigamino briliantus, turinčius 64 briaunas, ir pagal šį kriterijų pilnai atitinkančius tikruosius briliantus. Slankmačiais juos pamatavo, pasvėrė laboratorinėmis svarstyklėmis ir svorius pavertė karatais (1g=5ct). Visus duomenis surašė į „deimanto sertifikatus“.  Savo pagamintiems briliantams sugalvojo pavadinimus. Visos klasės pagamintų briliantų svoris siekė 959 karatus.

Puiki pamoka. Dėkojame mamai Aleksandrai!

 

Paskutinis atnaujinimas: 2024 16 sausio